Garadiche®

GARADICHE

(čítaj a vyslovuj „garadiče“)

Ešte pred pár rokmi v niektorých kútoch Slovenska označovali schody. Dnes, je to už len nárečový výraz, ktorému málokto porozumie. Vydajte sa s nami na cestu po schodoch a objavme spolu jeho skrytý význam.

GARADICHE

Prečo GARADICHE?

Nápad prišiel v lete roku 2018. Vzdelávame už dlhší čas a neraz sme sa stretli s tým, že manažéri v rámci svojej manažérskej praxe berú za vzor svet tam vonku za hranicami Slovenska. Na tom samozrejme nie je nič zlého. No v nás to vyvolalo pocit, že sme sa úplne zabudli vracať ku lokálnym koreňom. A veru, je sa čím inšpirovať.

Prečo GARADICHE?

Návrat ku koreňom

Projekt GARADICHE stavia na tom, čo naši predkovia dosiahli a dáva fráze #NávratKuKoreňom (#BackToTheRoots) úplne nový význam.

Celé stáročia boli naše kráľovské mestá centrami obchodu a remesiel. Naše cechy dokázali úspešne konkurovať aj väčším národom a majstri, aj bez manažérskeho vzdelania, dokázali robiť rozhodnutia i s obmedzenými vstupmi, ktoré mali v tom čase k dispozícii. Zároveň ctili pravidlá a poriadok.

Návrat ku koreňom

Jedinečnosť GARADICHE

Načreli sme preto do archívov remesiel a cechov, prebádali artikuly a historické pramene. Vrátili sme sa ku koreňom sedliackeho rozumu a výsledkom je jedinečný spôsob vzdelávania, založený na poznaní a ume našich predkov. Na hodnotení doby a situácie, v ktorej boli rozhodnutia urobené a na reflexii k aktuálnej situácii v našich firmách a spoločnostiach. A je jedno, či ste majster, tovariš alebo učeň. Po novom senior, medior alebo junior.

Jedinečnosť GARADICHE