Ponorka v tíme

Čo je to ponorka v tíme?

Ponorka v tíme, alebo inak cabin fever, je stav, kedy stereotypné situácie a nedostatok podnetov začínajú človeku v uzatvorenom kolektíve doslova “prerastať cez hlavu”. Mnohí to určite poznajú ako pocit, keď už len pri pomyslení na stretnutie či spoluprácu s kolegami cítia kŕče v žalúdku, stúpanie tlaku či zrýchlenie dychu. Toto všetko je v kolektívoch často-krát posilnené komplikovanými vzťahmi, generačnými rozdielmi či rôznymi názormi na kľúčové otázky.

Príčin a prejavov ponorkovej choroby v kolektívoch môže byť nespočetne. Otázkou vždy ostáva, či chceme tento stav zhoršovať a pomyselne „vydýchavať kyslík“ v ponorke, alebo sa chceme nadýchnuť a vidieť veci s nadhľadom. Áno, áno, chceme stav v „našom“ kolektíve zlepšiť, no ostáva otázka nástroja, ktorým je to možné?

Čo je to ponorka v tíme?

Jedinečnosť

Každý kolektív má jedinečnú DNA a tak aj spôsoby, ako sa „nadýchnuť“ v ponorke musíme najskôr identifikovať. Keďže každý kolektív je špecifický, aktivity sú preto pripravené na mieru pre riešenie konkrétnych oblastí – od medzigeneračných problémov, cez klímu, motiváciu členov kolektívu až po budovanie jeho identity a hodnôt. Okrem skvalitňovania pracovného prostredia a klímy sa program zameriava aj na osobnostý rozvoj zamestnancov a ich interpersonálne zručnosti (soft skills).

Za roky stretnutí s rôznymi tímami, rôznymi typmi osobností a kolegami pred syndrómom vyhorenia, sme pripravili niekoľko modulov, ako kolektívom pomôcť. Ako ukázať cestu z tzv. „prevádzkovej slepoty“ a postupne nájsť spoločný prvok, ktorým tímová spolupráca bude radosťou a motiváciou pre každého člena v tíme.

Jedinečnosť

Nástroje

Na stretnutiach, workshopoch, resp. teambuildingoch využívame zážitkové učenie, gamifikáciu a ďalšie moderné nástroje osobnostného rozvoja ľudí. A to skupinovo i individuálne.

Neponúkame kúzla. Za jeden workshop sa nedá zmeniť to, čo mesiace či roky nie je pozitívne budované a rozvíjané. Ponúkame však odskúšané nástroje a perspektívy, ktorými sa kolektívy môžu nadýchnuť a vyčariť aj frustrovaným kolegom úsmev na tvári. Vystúpme spolu zo zóny komfortu a eliminujme to, čo nás ťaží a bráni nájsť work life balance.

Nástroje

Naše služby​

Škola

Vytvárame v školách motivujúce a akceptujúce prostredie pri zohľadnení špecifickosti školských kolektívov.

Firma

Reštart tímov pracujúcich pod tlakom biznis prostredia, kde môže byť diverzita a medzigeneračná komunikácia vypuklým problémom.

Escape room

Ponorková mobilná úniková hra pre kolektívy s cieľom splniť spoločné tímové úlohy. Až pre 64 osôb.

Naše služby​

Escape Room Ponorka

Vyskúšajte zážitkovú únikovú hru a uniknite z ponorky! 

Jedinečná escape room pre kolektívy zameraná na zlepšenie komunikácie a rozvoj tímu. Hra preverí spoluprácu, komunikáciu, kreativitu a zladenie tímu, ako aj jeho schopnosť pracovať pod časovým stresom.
Hru vieme zrealizovať priamo v priestoroch spoločnosti, a to pre menšie ako aj pre väčšie tímy (do 64 osôb). Hra vám zaberie približne 3,5 hodinky.  
Benefitom takejto formy rozvoja zamestnancov je hravá a nenásilná forma spolupráce popdporujúca tímového ducha. 

Escape Room Ponorka